Spil Dağı Milli Parkı 2012 Konaklama Fiyat Listesi

27 Şubat 2012 | By Spil | Filed in: Genel, Haber.

Spil Dağı Milli Parkı 2012 Konaklama Fiyat Listesi

Not: Spil Dağı Milli Parkı 2015 konaklama bilgileri güncellendiği için açıklandığı için 2011 fiyatları geçerliliğini yitirmiştir.

 


Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

13 comments on “Spil Dağı Milli Parkı 2012 Konaklama Fiyat Listesi

 1. Ekin diyor ki:

  Sitedeki herşeyi güncel ve çok profosyonelce hazırlamışsınız, emeğinize sağlık.

 2. oguzhan diyor ki:

  Merhaba ben kemalpaşada oturuyorum bayram tatilinde sipil dagına çıkmayı düşünüyorum çadırım vs var fakat illa çadır yerlerindemi kalmak gerekir dagın her hangi bir noktasında konaklama yapabilirmiyim.

  • Editör diyor ki:

   Oğuzhan bey merhaba,
   hızlıca cevap vermek gerekirse bu sorunun cevabını biz bilmiyoruz. En doğru bilgiyi şu numaradan arayarak öğrenebilirsiniz;

   Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü -Spil Dağı Milli Park Müdürlüğü
   0 (236) 237 10 61

   Biz yorum olarak ancak şunları söyleyebiliriz; Spil Dağı at alanı bölgesi epeyce büyük ve geniş düz bir alandır. Buraya girip herhangi bir yere çadırınızı kurabilirsiniz. Tek çadır olursa görevliler size bir şey demeyebilir.

   Dağın herhangi bir yerine çadır kuracaksanız gören olursa size karışabilirler. Çünkü o dağ komple Milli Park’tır ve koruma altındadır. Biz bile bazen fotoğraf çekimine çıktığımız zaman bile bir çok kez uyarıyla karşılaştık.

   Normalde prosedürlere göre Spil Dağı at alanında çadır kurulacak yer bellidir ve ücretlidir. Fakat dediğimiz gibi o kadarda abartılacak sıkı yönetim yoktur oralarda. At alanında kurulacak tek çadıra istisna gösterip karışmayabilirler. Fakat çadırı at alanı dışına kurarsanız görürlerse uyarabilirler. (özellikle jandarma) At alanı bölgesi halka açık günübirlik piknik alanıdır.

   Daha önce böyle birşey yaşamadığımız için varsayım üzerine bir şeyler söylüyoruz.

   saygılarımızla

 3. serhat diyor ki:

  yıl başı için ev kiralana biliyor mu acaba kiralanabiliyorsa ne yapmak gerekir bilgi alabilirmiyım

 4. mehmet diyor ki:

  öncelikle merhaba spil dağın da günlük kira ya veren dag evleri varmı ve fiyat konusunda daki uçuk fiyatlarmı bilgi için şimdiden teşekkür ederim

  • Editör diyor ki:

   Mehmet bey merhaba,
   ben spildagi.com sitesi yöneticilerinden Emin. Öncelikle bizimle iletişime geçtiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sorularınıza sırasıyla cevap vermemiz gerekirse;

   1- spil dağın da günlük kira ya veren dag evleri varmı
   Manisa Spil Dağı üzerinde konaklama yapabileceğiniz Bungalov Evleri bulunur. Bu bungalov evleri 2012 yılı itibariyle sayıları küçüklü büyüklü yaklaşık 29 adettir. Şuanda yapılan alt yapı çalışmaları nedeniyle bu sayının bir miktar daha artırılacağı haberlerini de gördük. (haber linki) (Bungalov Evleri sayfamız)

   2- fiyat konusunda daki uçuk fiyatlarmı
   Fiyatlar, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı IV. Bölge Müdürlüğü (Spil Dağı Milli Parkı Müdürlüğü) sitesinden öğrendiğimiz kadarıyla, 02 Ekim 2013 tarihi itibariyle yayında değildir. Bunun nedeni ise, şu sıralar sürdrülen ve son aşamalarına gelinen Spil Dağı Milli Parkı At Alanı mevkii’ndeki alt yapı çalışmalarıdır. (ilgili haber)

   Mehmet bey, sorunuzu kısaca cevapladıktan sonra spildagi.com sitesi olarak sizlere birkaç bilgilendirici yorum vermek istiyoruz. Hiç olmazsa bu yoruma yazılan cevabı gören diğer kişilerde bu yararlı sohbetten istifade edebilir düşüncesindeyiz.
   Spil Dağı bir Milli parktır. Doğal olarak koruma altındadır. Spil Dağı’nın en üstünde yer alan At Alanı (Piknik Alanı) mevkinde yer alan Bungalov Evleri tamamen doğa içerisinde yer alan küçük küçük evlerdir. Bu evleri gecelik kiralayabiliyorsunuz. Evleri oda bazında değilde tamamını sze tahsis ediyorlar diye biliyoruz. Bu açıdan bakıldığında 4 kişilik bir aile bu Bungalov Evlerinde çok rahat eder. Kişisel düşüncemize göre, kişi başına düşen ücret, yaşanılan deneyime göre çok küçük miktarda kalmaktadır. Size fiyat konusunda bilgilendirici bir tahmin olsun diye 2010 yılına ait fiyat bilgilerini göstermek isteriz; lütfen tıklayın

   Bungalov Evleri herhangi bir otel/pansiyon odası amacı gibi değildir. Bungalov Evleri sizlere Spil Dağı’nda farklı bir doğa deneyimi sunmaktadır. Bungalov Evlerini bu açıdan değerlendirmek gerekir diye düşünüyoruz.

   Ayrıca, dilerseniz Spil Dağı üzerinde illaki Bungalov Evlerinde konaklama yapmayabilirsinizde. Konaklama sayfamıza bakarsanız burada iki seçenek daha görürsünüz;
   1- Hanımağa Çiftliğinde Konaklama (Spil Dağı/Ayvacık Köyü)
   2- Çadır ve Karavan ile konaklama (Spil Dağı At Alanı Mevkii)
   bu bilgilerden de yararlanabilirsiniz.

   saygılarımızla

 5. mirkan kümbetli diyor ki:

  merhabalar sanırım bakım çalışmaları nedeniyle bungalov evlerinde konaklama yapılamıyor.Yılbaşında açık olacak mı bir bilginiz var mıdır?

  • Editör diyor ki:

   Mirkan bey merhaba,
   öncelikle bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Sorunuza gelirsek, spildagi.com internet sitesi manisa’da yaşayan amatör birkaç kişi tarafından açılmıştır. Bizler Spil Dağı ile ilgili resmi bilgi veremiyoruz. Çünkü Spil Dağı bir milli parktır. Bu nedenle sorunuzu aşağıdaki bilgileri kullanarak ilgili resmi kuruma sormanız daha doğru olacaktır;

   T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü (Spil Dağı Milli Park Müdürlüğü)
   Adres: Tevfikiye Mahallesi 3808 Sokak No: 2 (Malta Parkı Karşısı – SGK Yeni Hizmet Binası Yanı) – MANİSA
   Telefon: 0 (236) 237 10 61
   Web: http://bolge4.ormansu.gov.tr/4bolge/AnaSayfa.aspx?sflang=tr

   ————————————–
   Bizler bazı sorulara resmi cevaplar veremesekte elimizden geldiğince yardımcı olmak amacıyla kişisel görüşlerimizi “faydalı yorum” olarak insanlarla paylaşıyoruz. Fakat bu sorunuzda yorum bile ekleyemiyoruz. Bunun da nedeni şudur; Spil Dağı’nda bulunan Bungalov Evleri konumu itibariyle At Alanı Mevkiindedir. At Alanı bölgesine son gittiğimizde gördüğümüz kadarıyla At Alanı mevkiinde çalışmalar yer yer devam ediyor.(lütfen bakınız haber-1, haber-2 ve haber-3 Bungalov evleri yılbaşında açılabilirde açılmayabilirde. Bizler bizzat oralardaki çalışamalrın ne durumda olduğunu gidip göremediğimiz için bilemiyoruz. Ayrıca, Bungalov Evleri’nin fiyatlarını gösteren resmi sitedeki sayfasına baktığımızda(lütfen ilgili sayfaya bakın) Bungalov Evlerinin açılıp açılmayacağına dair herhangi bir bilgi verilmediğini görmekteyiz. Verebileceğimiz en doğru ve faydalı bilgi yukarıda yazılı remi kurumun iletişim bilgilerinden sorunuzu onlara sormanızdır.

   Saygılarımızla

   Faydalı olabileceğini düşündüğümüz bazı haberler
   1- Manisa Spil Dağı’na İki Otel Yapılacak
   2- Spil Milli Parkı Halka Açılıyor
   3- Spil Dağı’na Yenilikler
   4- Spil Dağı Milli Parkı’nın İhalesi 26 Ocak’ta Yapılacak
   5- Spil Dağı Milli Parkı Alt Yapı Çalışmaları Tamamlanmak Üzere

 6. emre diyor ki:

  yılbaşı için kız arkadaşımla gelmeyi düşünüyoruz kalıcak yer vs nasıl oluyor ve fiyatları nedir bilgi verir misiniz rica etsem ? Teşekkürler

 7. Gökhan diyor ki:

  Mrb. Ben kocaelinde oturuyorum ve orayi cok övdüler yıl basında kız arkadaşimla gelmek istiyorum aynı evde kalabiliyormuyuz manisadan ulaşim nasil ve fiyatlar nelerdir ögrencilere indirim yapiliyormu ? Şimdiden tşk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir