Tag Archives: izmir

Manisanın Teleferik Hayali Gerçek Olacak

Manisa’nın Teleferik Hayali Gerçek Olacak

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi’ne devredilecek Spil Dağı At Alanı Milli Parkı’nda yapılması planlanan teleferiğin hayal olmadığını söyledi. Başkan Çelik, “Artık teleferik hayali de gerçek olacak. Spil’e teleferikle çıkacağız. Manisa’nın turizmine katkı sağlayacağız” dedi.
09.12.2014 | haberkenti.com

Spil Milli Parkı Artık Şehzadeler Belediyesinde

Spil Milli Parkı artık Şehzadeler Belediyesi'nde!

Bakan Eroğlu, Milli Parklar tarafından işletilen Spil Dağı At Alanı Milli Parkının işletmesini Şehzadeler Belediyesi’ne devredecekleri müjdesini verdi. İşletmeciliğini tamamen Şehzadeler Belediyesinin yapacağı Spil Milli Parkında bulunan 1+1 23 kır evi ile 2+1 16 adet kır evi olmak üzere toplam 39 kır evi, günübirlik kullanım alanları, kapı girişi, kontrol, güvenlik Şehzadeler Belediyesine devredilecek. Birkaç hafta içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Şehzadeler Belediyesi arasında imzalanacak protokol sonrası Spil Milli Parkı Şehzadeler Belediyesi tarafından işletilecek.
08 Aralık 2014 | emlakkulisi.com

Spilde Dört Mevsim

Spil’de dört mevsim

Terzi kendi söküğünü dikemez derlerse doğrudur. Yıllardır eşimle hafta sonlarımızı geçirdiğimiz Spil Dağı’ndaki Beşpınar köyünü, bloğa başladığımdan beri bir türlü yazıya dökememiştim. Bunda biraz insanın içinde yaşadığı güzellikleri bir süre sonra kanıksamasının biraz da eşimin ‘burası bize kalsın, kimseye anlatmayalım’ temkinlerinin payı var.

23.01.2014 – koykahveleri.wordpress.com

 

Continue reading →

Spil Dağı Milli Parkı Projesi Tamamlandı

Spil Dağı Milli Parkı Projesi Tamamlandı

Sırada 246 kişilik spor ve 132 kişilik sağlık oteli olmak üzere iki otel projesi var Doğa Koruma Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, “Ülkenin en modern altyapısı olan milli parkı projesini tamamladık” dedi. Spil Dağı Milli Parkı’nda yapımı süren çalışmalar hakkında AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ ve Muzaffer Yurttaş’a bilgiler veren Bayrak, 1968’de 6 bin 694 hektarlık alanda oluşturulan Spil Dağı Milli Parkı’nın 46 yıl sonra imar planına ve altyapıya kavuştuğunu, 2 yıllık çalışmayı sağlanan ödenekler sayesinde bir yılda bitirdiklerini söyledi.
19.10.2014 | yeniasir.com.tr

Spil Manisa’nın En Kıymetli Ziyneti

Spil Manisa’nın En Kıymetli Ziyneti

Manisa Spil Dağı’nda Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nce yaptırılan tesislerin büyük bölümü bitti. 2 adet otel projesinin yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirileceği belirtilirken, 42 bungolov evin kasım sonunda hizmete gireceği belirtildi. Her yıl Spil’e 200 bin kişinin ziyaret ettiği belirtilirken bunun yüzde 70’i İzmirlilerden oluştuğu açıklandı.

19 Ekim 2014 | haberhurriyeti.com