Tag Archives: izmir

Güzelbahçeyi Fırtına Vurdu

Güzelbahçeyi Fırtına Vurdu

[…] Spil Dağı’nda kar kalınlığı, 130 santimetreye ulaştı. […]
[…] Dün sabaha karşı başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, İzmir-Ankara ve İzmir-İstanbul karayollarında trafikte aksaklıkların yaşanmasına neden oldu. İzmir-İstanbul karayolunun Akhisar-Gelenbe-Balıkesir kısmında trafik akışı, kar temizleme çalışmasından dolayı kontrollü sağlanıyor. Spil Dağı Milli Parkı Atalanı mevkiinde ise kar kalınlığı, 130 santimetreye ulaştı. Manisa ve İzmir’den Milli Park’a giden yolun kapalı olduğu, kar temizleme ve yol açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Milli Park Doğa Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerinin, doğal yaşama destek amacıyla yemleme çalışmalarının sürdürdüğü kaydedildi. […]
* Derlenmiş haberdir.
11.02.2015 | yeniasir.com.tr

Yabani Hayvanlara Yiyecek Takviyesi

Yabani Hayvanlara Yiyecek Takviyesi

Doğal yaşamın korunmasına yönelik yapılan çalışmalarda Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya ve Hakan Akgöl de yer aldı.Spil Dağı’na kar yağışının ardından yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki fırınlardan topladığı ekmekleri doğal ortamlara bıraktı.
Ocak 2015 | yeniakit
Continue reading →

Beyaz Mutluluk

Kent Ormanında yol genişliyor

Yaklaşık bir ay önce hayatlarında ilk kez ormanda, patikalarda doğa yürüyüşü yaparak büyük bir mutluluk yaşayan down sendromlu çocuklar, bu kez de ilk defa karda yürüyüş yapmanın heyecanını yaşadı.

Kent Ormanında yol genişliyor

11 Ocak 2015 | milliyet.com.tr

Gaziemir Belediyesi Kültür Gezilerine Büyük İlgi

Gaziemir Belediyesi Kültür Gezilerine Büyük İlgi

Gaziemir Belediyesi’nin kadın, çocuk ve gençlere yönelik düzenlediği kültür gezileri büyük ilgi görüyor. [..] 2013 yılında Spil Dağı, Uşakizade Köşkü, Şirince, Konak Ümran Baradan Oyuncak Müzesi, Tire, İzmir Fuarı’na düzenlenen 63 geziye, toplam 3 bin 530 kişi katıldı. Bu yıl Karşıyaka’daki Zübeyde Hanım’ın mezarı, Ödemiş-Birgi, Şirince, Meryemana, Kemeraltı, Arkadaş Plajı, Sasalı’ya düzenlenen 47 geziye ise, toplam 2 bin 201 kişi katıldı. [..] * Derlenmiş haberdir.
10 Ocak 2015 | milliyet.com.tr