Tag Archives: izmir

Yabani Hayvanlara Yiyecek Takviyesi

Yabani Hayvanlara Yiyecek Takviyesi

Doğal yaşamın korunmasına yönelik yapılan çalışmalarda Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya ve Hakan Akgöl de yer aldı.Spil Dağı’na kar yağışının ardından yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki fırınlardan topladığı ekmekleri doğal ortamlara bıraktı.
Ocak 2015 | yeniakit
Continue reading →

Beyaz Mutluluk

Kent Ormanında yol genişliyor

Yaklaşık bir ay önce hayatlarında ilk kez ormanda, patikalarda doğa yürüyüşü yaparak büyük bir mutluluk yaşayan down sendromlu çocuklar, bu kez de ilk defa karda yürüyüş yapmanın heyecanını yaşadı.

Kent Ormanında yol genişliyor

11 Ocak 2015 | milliyet.com.tr

Gaziemir Belediyesi Kültür Gezilerine Büyük İlgi

Gaziemir Belediyesi Kültür Gezilerine Büyük İlgi

Gaziemir Belediyesi’nin kadın, çocuk ve gençlere yönelik düzenlediği kültür gezileri büyük ilgi görüyor. [..] 2013 yılında Spil Dağı, Uşakizade Köşkü, Şirince, Konak Ümran Baradan Oyuncak Müzesi, Tire, İzmir Fuarı’na düzenlenen 63 geziye, toplam 3 bin 530 kişi katıldı. Bu yıl Karşıyaka’daki Zübeyde Hanım’ın mezarı, Ödemiş-Birgi, Şirince, Meryemana, Kemeraltı, Arkadaş Plajı, Sasalı’ya düzenlenen 47 geziye ise, toplam 2 bin 201 kişi katıldı. [..] * Derlenmiş haberdir.
10 Ocak 2015 | milliyet.com.tr

Didim Doğa Yürüyüşçüleri Sarıkamış Şehitlerini Unutmadı

Mesir Tabiat Parkı Yeniden Düzenlenecek

Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu, Kurtuluş Savaşı döneminde Sarıkamış’ta donarak şehit olan Mehmetçikleri Spil Dağında andı. Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu Kurtuluş Savaşı döneminde Kar Sarıkamış’ta donarak şehit olan 60 bin Mehmetçiği Manisa Spil Dağında andı. Karlı ve Zorlu bir yürüyüş ardından 30 kişinden oluşan Didim Dağcılık ve Doğa Sporları Grubu Sarıkamış şehitleri için gerçekleştirdiği yürüyüşü sorunsuz tamamladı.
07 ocak 2015 | ozdenhaber.net