Spil Adını Taşıyan Endemik Tür Sayısı 14 Oldu

Spil Adını Taşıyan Endemik Tür Sayısı 14 Oldu

Bilim adamları Manisa’nın hemen güneyinde yer alan Spil Dağı Milli Parkında yaptıkları çalışmalarda, endemik özelliklerinden dolayı tespit ettikleri 5 farklı familyadan oluşan 13 endemik türü, Latince ‘Spil’ sözcüğünü kullanarak isimlendirdiler. Geçtiğimiz günlerde bulunan bir safran türü de Spil adı kullanılarak literatüre geçirildi. Böylece Spil adını taşıyan endemik tür sayısı 14’e yükseldi.
18 Temmuz 2014 | milliyet.com.tr

TRAC Manisa Şubesi TA VHF UHF Contest Çalışması

TRAC Manisa Şubesi TA VHF UHF Contest Çalışması

TRAC Manisa Şubesi olarak her yıl Temmuz ilk haftasonu düzenlenen TA VHF – UHF CONTEST yarışmasına MANİSA AFAD , MANİSA UMKE , MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI VE MANİSA AKUT ekiplerimiz ile birlikte katıldık. İki günlük kamp şeklinde gerçekleşen etkinlikte katılan ekiplerimize iki ayrı grup şeklinde haberleşme eğitimi verildi. Etkinliğimize katkıda bulunan MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’ne , AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ’ne , İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’ne , ÇEVRE VE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’ne VE AKUT MANİSA’ ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.
07.07.2014 | facebook.com/tracmanisa

Büyükşehirden Spil Dağı Yoluna Yenileme

Büyükşehir'den Spil Dağı Yoluna Yenileme

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda Spil Dağı yolunda asfaltlama, trafik işaret levhaları ile birlikte yol çizgisi çalışmaları yaptı. Yaz aylarında olunması nedeniyle trafik akışının hızlandığı yolda kazaların önüne geçmek amacıyla yapılan çalışmalar, büyük ölçüde tamamlandı.
09.07.2014 | Manisa Büyükşehir Belediyesi

Continue reading →