Yurttaş: Manisa Geleceğin Turizm Kenti Olacak

Yurttaş: Manisa Geleceğin Turizm Kenti Olacak

[…] “PEK ÇOK ÜRÜNÜMÜZ VAR”
Manisa’nın artık otuz büyükşehirden biri konumuna geldiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr Muzaffer Yurttaş öyle devam etti: “Spil Dağı’na yapacağımız kültür ve spor tesisleri ile her yerden misafirler gelecektir. Akhisar müzesini açtık. Manisa ve Salihli’de müze çalışmalarımız sürüyor. Jeotermal zenginliğimizi iyi değerlendirip dünyada revaçta olan sağlık Turizmini ülkemize çekebiliriz.
13 Aralık 2014 | milliyet.com.tr
Continue reading →

Manisanın Teleferik Hayali Gerçek Olacak

Manisa’nın Teleferik Hayali Gerçek Olacak

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi’ne devredilecek Spil Dağı At Alanı Milli Parkı’nda yapılması planlanan teleferiğin hayal olmadığını söyledi. Başkan Çelik, “Artık teleferik hayali de gerçek olacak. Spil’e teleferikle çıkacağız. Manisa’nın turizmine katkı sağlayacağız” dedi.
09.12.2014 | haberkenti.com

Spil Milli Parkı Artık Şehzadeler Belediyesinde

Spil Milli Parkı artık Şehzadeler Belediyesi'nde!

Bakan Eroğlu, Milli Parklar tarafından işletilen Spil Dağı At Alanı Milli Parkının işletmesini Şehzadeler Belediyesi’ne devredecekleri müjdesini verdi. İşletmeciliğini tamamen Şehzadeler Belediyesinin yapacağı Spil Milli Parkında bulunan 1+1 23 kır evi ile 2+1 16 adet kır evi olmak üzere toplam 39 kır evi, günübirlik kullanım alanları, kapı girişi, kontrol, güvenlik Şehzadeler Belediyesine devredilecek. Birkaç hafta içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Şehzadeler Belediyesi arasında imzalanacak protokol sonrası Spil Milli Parkı Şehzadeler Belediyesi tarafından işletilecek.
08 Aralık 2014 | emlakkulisi.com

Onları da Yok Edecekler

Onları da Yok Edecekler

Spil Dağı’nın ayrılmaz bir parçası olan yılkı atlarının kısırlaştırılacağı açıklandı. İZÇEV İzmir Çevre Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Besalet Alkaya, kısırlaştırmanın itlaf etmenin bir diğer yolu olduğunu, cerrahi müdahale yapılan atların çoğunun bakımsızlıktan öleceğini söyledi.
01 aralık 2014 | haberekspres.com.tr